Astro - sağlık
<p>Burcunuza g&ouml;re diyet listeniz</p>

Kendiniz ve Aileniz için sağlıklı beslenmeye ve önem veriyorsanız lütfen bizi takip ediniz;

Burçlara göre diyet ipuçları: Diyet yapmak ve etkili sonuç almak istiyorsanız güneş burcunuzun gıda listelerine dikkat etmelisiniz. İşte bir kaç küçük ipucu;

Koç: Özellikle potasyum alımına dikkat etmelidir.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Domates, mercimek, fasulye, salatalık, ıspanak, brokoli ,incir, muz, kuru kayısı ve bal kabağı.  Alkol ve tuzdan kaçınmalıdır.

Boğa: Yaşlandıkça kilo almaya ve su tutmaya eğilimlidir.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Vücuttaki fazla sıvıyı atmaya müsait yiyecekler tercih edilmelidir. Ispanak, karnıbahar, soğan, her türlü yeşillik, salatalık, deniz ürünleri özellikle yağsız balıklar, nar suyu,yumurta ve bol su. Yağ ve tuz en büyük düşmanıdır.

İkizler: Akciğer ve sinir sistemi zayıf olan İkizler her zaman dolaşım sistemini kontrol altında tutmalıdır.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Yeşil fasulye, portakal, elma, havuç, ıspanak, kayısı, erik, üzüm suyu, badem, greyfurt, kepekli pirinç, süt, az yağlı peynirler, marul ve karnıbahar.  Kahve ve tüm kafein içeren içeceklerde İkizler dikkat etmelidir.
Yengeç: Duygusal altyapısı hassas olan yengeçler için strese bağlı hastalıklar her zaman risk içermektedir. Kalsiyum içeren yiyecekler tüketmesi önemlidir.
Diyet listesinde bulunması gerekenler:Yumurta sarısı, yulaf, yoğurt, balık, domates, her türlü taze sebze ve meyve. Şeker ise baş düşmanıdır.

Aslan: Aslan burçları genelde sağlıklı burçlardır. Aslan sembol anlamında iyi sağlığı temsil eder ancak özellikle ileri yaşlarda spor yapmayan aslanlar kalp  hastalıkları tehdidi taşımaktadır.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Bol bol tahıl ürünleri, hindistan cevizi (az miktarda), ay çekirdeği, kuşkonmaz, şeftali ve kök sebzeler, kırmızı et, balık ürünleri ve zengin demir içeren tüm yiyecekler.Aslan burcunun en büyük düşmanı yemek yeme oranını kontrol edememesidir. Porsiyonlar her zaman küçük tutulmalıdır.

Başak: Hasta olmaktan çok,  hasta olma korkusuna meyilli başaklar için hayat her zaman sağlıklı beslenmedir.  Sindirim sistemi zayıfıtr, bu yüzden kolay sindirilebilen yiyeceklerle beslenmelidir.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Kavun, peynir, bal, yoğurt, mısır unu, kahverengi pirinç, portakal ve limon, lifli sebzeler ve yumurta. Başak burçları ilaçlara aşırı hassasiyet gösterebilir. Kendi başına ve gerekmedikçe ilaç almamalıdır.

Terazi: Terazi burçları sağlam kemik yapısını temsil eder. Kendini zorlayan teraziler de en çok kemik ve kas problemleri yaşarlar. Bu yüzden teraziler kemik yapılarını güçlü tutacak şekilde beslenmelidirler.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Tam buğday ekmeği, ıspanak, tavuk ürünleri, düşük yağlı peynirler, yoğurt, haşlanmış veya ızgara balık türleri, bol yeşillik. Alkol ve ağır yemekler terazinin uyku düzenini bozar. Kaçınması gerekir.

Akrep: Yaşlıyken genç, gençken yaşlı görünen bu güçlü burç sağlık ve diyet anlamında en şanslı burçtur diyebiliriz.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Kuşkonmaz, karnıbahar, soğan, domates, vişne, deniz ürünleri, tam buğday ürünleri, ananas, muz, elma, limon, portakal, badem, her türlü peynir, yoğurt ve incir. Alkol ve ağır akşam yemekleri akrebi çabuk yaşlandırır.

Yay: Yaylar çok çabuk kilo almaya meyillidir. Her zaman az ve öz yemelidir, ve diyet yaşam tarzı olmalıdır.
Diyet listesinde bulunması gerekenler:Çiğ sebzeler, çilek, yeşil biber, elma, armut, kiraz, erik, domates, turp, yulaf ve buğday ve bol su. Yağ ve şekerli tüm yiyecekler yay da fazla kilo demektir. Çikolata her zaman şekersiz tercih edilmelidir.

Oğlak: Oğlağa en çok kilo aldıran şey düzensiz beslenme olduğu için oğlaklar asla öğün atlamamalıdırlar.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Kereviz, mısır, bezelye, ,incir, patates, kestane, badem, fındık, brokoli, lahana, kereviz ve turunçgiller. Oğlaklar sevdikleri şeyleri yemekte ısrarcıdırlar, bundan kaçınmaları lazım.

Kova: Her zaman acelesi olan hiperaktif kovalar bulduklarını yemeye meyillidirler.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Tüm deniz ürünleri, lahana,kereviz, mısır, bal kabağı, badem, armut, portakal, ıspanak ve taze yeşillik. Kovalar hareketli yapılarını daha da tetikleyecek kafeinli ürünlerden kaçınmalıdır.

Balık: Hassas ve duygusal olan Balıklar duygusal hastalıklara meyilli oldukları için özellikle bağışıklık sistemlerini her zaman güçlü tutmak zorundadırlar. Soğuk algınlığı ve gribe yakalanma ihtimali en yüksek burçtur.
Diyet listesinde bulunması gerekenler: Kuru fasulye, ciğer, kırmızı et, yumurta, tam tahıllı gıdalar, ıspanak, soğan, sarımsak, marul, üzüm, şeftali ve turunçgiller. Balık burçları tuz alımını kısıtlamalı ve alkolden uzak durmalıdırlar.

Astro - sağlık